Psychology
(v přípravě)

Další vydání jedné z celosvětově nejpopulárnějších vysokoškolských učebnic – „Psychologie” prof. Saundry K. Ciccarelli a prof. J. Nolanda Whita.
Stáhnout kapitolu (anglicky).


Confidence Workbook
Edgard, 2014

Autorem knihy je Adrian Tannock – terapeuta, jenž ve své práci napomáhá lidem posilovat víru v sebe sama a zvětšovat svou motivaci. V roce 2005 Adrian otevřel velmi úspěšnou ordinaci, kde pracuje s lidmi z různých prostředí – mj. studenty, experty, známými osobnostmi a sportovci. Obzvláště si cení práci s tou poslední skupinou – často se věnuje začínajícím hvězdám v boxu a tenisu. Kromě toho je také mentorem jiných terapeutů. Adrian se zaujetím pomáhá jiným a se zálibou píše knihy. Tato položka je jeho třetí knihou; dříve psal o nespavosti a prokrastinaci. Bydlí a pracuje v Manchesteru a k jeho koníčkům patří fotografie.


Warsaw Boy
Rebis, 2014

Podivuhodný příběh nejmladšího vojáka, který přežil Varšavské povstání. Andrzej Borowiec napochodoval na podzim roku 1944 kulhajíc, ve dvou levých botách a ve smokingu se sametovým lemováním, do německého zajateckého tábora. Tři týdny předtím jej zranil výbuch tříštivého granátu. V táboře jej ošetřil zajatý britský polní lékař.


Strategic IQ
Rebis, 2014

Neobvykle rychlé tempo změn v tržním prostředí je nemalou výzvou pro současné podnikání. Firmy, jimž záleží na úspěchu, se musí umět přizpůsobit požadavkům nové reality, což od nich vyžaduje velkou pružnost a umění rychle reagovat na rozmanité podněty. Autor knížky, John Wells, sdílí své poznatky na téma ekonomiky a korporačního prostředí a nabízí řadu nápadů, jak uspět ve světě byznysu.Invisble Influence
Rebis, 2014

Nejnovější knížka Kevina Hogana, odborníka na interpersonální vztahy, je zdrojem neocenitelných, a mnohdy také překvapivých, faktografických informací o ovlivňování a podléhání vlivu jiných. To vše podáno zajímavým, jednoznačným a srozumitelným způsobem.


Market Your Way to Growth
8 zwycięskich strategii
Rebis, 2013

„Market Your Way to Growth” [Marketingem k růstu], nejnovější publikace prof. Kotlera, ukazuje, jak přetrvat ekonomicky bouřlivé časy. V knize jsou popsány megatrendy, které budou otevírat nové možnosti v podnikání během celé této dekády. Najdeme mezi nimi globální přerozdělování bohatství, urbanizaci, globální růst zelené ekonomiky a prudce se měnící sociální hodnoty.

Chaotic Fishponds and Mirror Universes: The Strange Maths behind the Modern World
Dom Wydawniczy PWN, 2013

Kde je nejlepší místo pro postavení supermarketu? Jak vytvořit perfektní plán vyučovací hodiny? V čem spočívá paradox volební urny? Matematika je všudypřítomná, i když si to třeba neuvědomujeme: pomáhá v řešení každodenních problémů, usnadňuje podnikání, odhaluje nedostatky demokracie, dodává zbraně pro boj s nemoci, ukazuje slabé stránky lidství. Richard Elwes popisuje 35 mnohdy zvláštních a neočekávaných využití matematiky a odhaluje tak „skrytou kabeláž” našeho světa.It’s Not Rocket Science
Dom Wydawniczy PWN, 2013

Černé díry. DNA. Velký hadronový urychlovač. To jsou témata, kterými se v knize zabývá autor Ben Miller. A jelikož je navíc známým britským komikem s nevšedním smyslem pro humor, není těžké si představit styl, s jakým uvádí čtenáře do světa nejpokročilejší vědy. Tato kniha vysvětluje řadu jevů ve vesmíru způsobem, který je přístupný i pro zatvrzele humanitní typy.

Winning at Innovation
Rebis, 2013

Firmy, které se nevyvíjejí a nevytvářejí nové výrobky, strategie a technologie, nemají v dnešní době šanci se prosadit na rychle se měnících trzích. Autoři čtenáře přesvědčují, že novátorství a tvůrčí řešení nejsou výsledkem náhodných objevů, ale lze se k nim dobrat cestou uspořádaného postupu. Prezentovaný model „od A do F“ ukazuje, jak pomocí několika pečlivě promyšlených kroků lze propojit tvůrčí potenciál pracovníků různých oddělení, převádět inovační nápady na konkrétní řešení a poté je úspěšně uvádět na trh.

Watches: Eye on the Time
Carta Blanca, 2012

Nádherný, krásně vydaný album v pevných deskách. Kvalitní snímky, podrobné popisy a odborně připravené příběhy o původu jednotlivých hodinek – to vše jsou důvody, proč tato kniha nemůže chybět v knihovničce žádného obdivovatele hodinek. Informace byly zpracovány spolehlivě a profesionálně a překlad si získal velice příznivé recenze odborníků z branže.

Marketing Management
Rebis, 2012

Svět marketingu se mění ze dne na den. Tato kniha popisuje nejdůležitější teoretické a praktické otázky v oboru marketingu – není tedy divu, že je základní položkou pro studenty marketingu.

Ekonomie
Rebis, 2012

Knížka Paila A. Samuelsona byla poprvé vydána v roce 1948 a ihned se stala povinnou položkou mezi učebnicemi ekonomie. Její nejnovější, opravená verze poskytuje srozumitelný, ucelený a zajímavý úvod do principů řídicích současnou ekonomii.


Battleground Prussia
Rebis, 2011

V září roku 1944 vtrhla Rudá armáda na německé území a jako bouře se prořítila Pruskem, vojenským srdcem Říše. Wehrmacht, zcela bezbranný vůči převažujícím počtům nepřítele, bojoval sice s přesvědčením, ale byl neustále zatlačován do defenzivy. Kniha popisuje významné bitvy, jež jsou stopami sovětského dobývání Pruska.

Brilliant Checklists for
Project Managers
Edgard, 2011

Povinná četba pro projektové manažery. Knížka v polském překladu Jacka Środy pojednává o základních principech efektivního řízení projektů.


Šéfkuchař na cestách
Carta Blanca, 2011

Bláznivá cesta kolem světa plného chutí. Anthony Bourdain, krutě upřímný šéfkuchař a současně cestovatel s nevšedním smyslem pro humor, se vrhá na extremní pokrmy světové kuchyně.


Effective sales
Edgard, 2011

Kniha, která obchodníkům pomůže uspořádat pracovní systém a zaměří jejich pozornost na efektivní prodejní činnosti.

Eat what you love -
love what you eat
Carta Blanca, 2011

Příručka pojednávající o tom, jak znovu začít čerpat radost z jídla, uspokojit své potřeby a především jak se stát štíhlým, plným života a jak si uvědomit své tělo.


Train your mind
Edgard, 2010

Autoři průvodce berou čtenáře na fascinující cestu do hloubi lidského mozku. Dokazují, že intelektuální čilost závisí ve značné míře na životním stylu, nikoli pouze na genech.


Happy pregnancy!
Edgard, 2010

Těhotenství může být ohromně stresující. Tato knížka umožňuje klidné a bezpečné prožití období čekání na dítě. Představuje řadu způsobů, které příštím rodičům zajistí duševní klid.


Bring up a happy child
Edgard, 2010

Knížka, jež byla do polštiny přeložena Jackem Środou, obsahuje praktické a prověřené rady, jež usnadní budování dobrých vztahů se svým dítětem a pomohou zajistit, aby bylo dítě šťastné. Učí, jak být rozhodným rodičem a současně každodenně projevovat dítěti lásku a úctu.Marketing Metaphoria
Rebis, 2010

Vydavatelství Rebis vydalo další knížku v překladu Jacka Środy – „Marketing Metaphoria“. Práce popisuje sedm základních hlubokých metafor, které se využívají v efektivních marketingových kampaních. Povinná četba pro osoby působící v oblasti marketingu, reklamy a prodeje.Emocenomie
Rebis, 2010

Vydavatelství Rebis vydalo námi do polštiny přeloženou knížku „Emocenomie“. Knížka učí, jak se dívat na emoce z úhlu obchodních možností. V současných podmínkách, kdy se zaostřuje konkurence na trhu a objevují se stovky obdobných výrobků, mohou mít emoce rozhodující vliv na rozhodnutí zákazníků.
Przykłady korespondencji w języku angielskim
Infor, 2009

Polský deník Gazeta Prawna vydal jako přílohu k novinám publikaci Jacka Środy, již lze volně přeložit jako „Příklady anglické korespondence“. Knížečka obsahuje e-maily, faxy a jiné písemnosti opatřené poznámkami. Každá kapitola je zahájena úvodem, poskytujícím nejdůležitější pokyny, jak vést korespondenci v angličtině.

Mythology - Myths and legends of the world
Polskie Wydawnictwo Naukowe, 2009

Tato knížka, jejíž název lze volně přeložit jako „Mytologie – světové mýty a legendy“, je opravdu jedinečná. Obsahuje bezmála tisíc snímku ve vysokém rozlišení, které ukazují umělecká díla spojená s mytickými pověstmi z celého světa. Jedná se o impozantní sbírku mýtů z různých kulturních oblastí na celém světě.Team Coaching
Rebis, 2009

Vydavatelství Rebis vydalo námi do polštiny přeloženou knížku „Coaching the team“. Autor, profesor David Clutterbuck, pomáhá pochopit podstatu účinného koučingu tím, že poskytuje mnoho příkladů a analyzuje konkrétní případy na základě důkladných studií.


Interior Design
Wydawnictwo Naukowe PWN, 2009

Knížka ukazuje moderní, široký pohled na projektování interiérů. Odkrývá fungování této branže ze všech hledisek. Spojuje historii, teorii a praxi této profese.